קווים נקיים בצפון תל אביב

דירה זו, ממוקמת בבניין רב קומות בצפון תל אביב, משמשת את בעליו כשמגיע לבקר בארץ. הוא בעצמו מתגורר בוושינגטון, ארצות הברית.

במשך כשלושים שנה הדירה הייתה מושכרת ולא עברה שינויים כלשהם. עד שבעליה החליט לבקר יותר בארץ ולהפוך אותה למעונו בזמן הביקור שלו כאן. אבל אם כך, אז בוא נתאים אותה לצרכיו ולטעמו.

תהליך העבודה על הבית התרחש ברובו בשלט רחוק.

מעבר לפרוגראמה המתאימה לצרכיו של הלקוח ואשר עבדנו לא מעט על מנת שתיראה הכי פונקציונאלית שניתן, הלקוח רצה מלכתחילה שעיצובה יאמץ את הקווים הנקיים והמינימליסטים, הנוטים לסגנון אורבאני והייטקיסתי, שכל כך חלם.

שטח הדירה כ- 130 מ"ר, והיא כוללת חדר מגורים מרווח שבתוכו נמצאים הסלון, פינת האוכל והמטבח הפתוח, ובנוסף מבואה שממנה עוברים לחדרי השינה השונים - חדר שינה הורים מלווה בחדר רחצה פרטי, ושני חדרי שינה נוספים - וגם לחדר הרחצה הכללי ולשירותי האורחים.

בכדי להגיע לתכנון זרימת התנועה האופטימאלית המתבקשת, היינו צריכים להרוס את מרבית מחיצות הפנים הקיימות, ולארגנן מחדש על פי התכנון המוצא. באופן ביצועי, המשימה לא הייתה פשוטה למדי מכיוון שהיינו חייבים להתחשב בשיטת בניית הבניין - בנייה מתועשת - המגבילה מאופן חמור ביותר את מספר המחיצות הניתנות להריסה ואפילו לחציבתן.

עיצוב הבית קיבל את צביונו הנקי במספר היבטים. אחד מהם הוא המטבח המודרני שתוכנן ויוצר על ידי "חברת רגבה", רעננה. המטבח תוכנן בצורת "שדרה" כאשר חלק אחד ממנה הוא הדלפק והחלק השני הוא אזור העבודה. בקיר האחורי של המטבח ישנם ארונות גבוהים, ארון תריס, ארון מיקרו ותנור.

השתמשתי הרבה במשחקים של טקסטורות שונות: קיר לבנים אפורות, אהילי בטון מחוספסים, ארון קלאפה עם טקסטורה גלית מדגם לגונה וחיפוי זכוכית לקיר שמעל משטח העבודה: כולם תורמים למראה התעשייתי המודרני של המטבח בפרט, ושל כל חלל המגורים בכלל.

האביזרים החשמליים המעודנים של "הבית החכם" של חברת HOMETECH ופתחי יציאת האוויר המודרניים במערכת המיזוג של חברת "ענק המזגנים", כפר סבא, נהיו אלמנטים אינטגראליים ועיקריים בסגנון האורבאני של עיצוב הדירה, ביחד עם הגוונים האפורים שנצבעו הקירות, הריצוף מפורצלן מבריקה, חלונות האלומיניום ותריסיהם בגוונים של אלומיניום טבעי, גופי התאורה המרהיבים של "תומס תאורה" ועוד מספר פרטים נוספים. האלמנטים הללו בכללותם עובדים בהרמוניה ביניהם ותרמו רבות להשגת המטרה המבוקשת.

 

טקסט