אודות חורחה

כל תחום תעסוקה, בעיקר אם הוא קשור לעולם האמנות, נוטה להתפתח עוד ועוד – עד שהוא מגיע לצומת דרכים מסוים. בצומת הזו מתחילים להופיע אנשים פורצי דרך, שמשלבים ומכופפים את החוקים המוכרים, ויוצרים תחומי עיסוק חדשים. אחד מהתחומים האלו הוא אדריכלות יישומית. הכוונה היא, למעשה, לשילוב תפיסתי בין שלב התכנון הסטנדרטי בעולם האדריכלות, ובין שלב הבנייה בפועל. זהו תחום שעדיין אינו מוכר בישראל, ומעטים פועלים בו. חורחה עברין, בעל ותק של יותר משלושים שנים בתחום האדריכלות, הוא מהאדריכלים הבודדים בארץ שמציע ללוות את הלקוח מהשרטוט הראשון ועד הכניסה לבית החדש.
 

מבינים את הלקוח
 

חורחה עברין החל את דרכו כאדריכל בשנת 1989, ובעשור האחרון הוא מוביל את תחום האדריכלות היישומית בישראל. עברין הוא בוגר הפקולטה לאדריכלות במונטווידאו, אורגוואי, ובוגר הפקולטה לאדריכלות בטכניון. באמתחתו ניסיון של עשרות שנים בייזום, תכנון וניהול פרויקטים נדל"ניים גדולים כקטנים – מראשיתם ועד סופם. במרכז החזון של עברין עומדת ההבנה כי עבור הלקוח, שיפוץ הבית או יצירת בית חדש מלווה בהרבה חששות וחוסר ודאות. מדובר בהשקעה לא קטנה, שעליה לענות על כל דרישותיו בעתיד, ולכן ברור שאין מקום לטעויות.
 

ליווי צמוד ושקיפות
 

מתוך הבנת צרכי הלקוח פועל עברין בכל פרויקט ובכל פניה. המטרה היא להוריד לחלוטין את הנטל מעל כתפיו, ולהתחיל את השיפוץ עם תמונה ברורה של המוצר המוגמר. האדריכלות היישומית מונעת עבודה מול גורמים רבים, שעשויים לפעול אחד נגד השני בחוסר תיאום ועלולים בשל כך לפגוע בתוצאה הסופית. כל עבודה שנלקחת על ידי Casa Pueblo מלווה מראשיתה ועד סופה על ידי חורחה עברין, ומתקדמת תוך שקיפות מלאה מול הלקוח והתאמה לרצונותיו.